Hírek, információk

Szakdolgozói verseny

A MESZK Fejér Megyei Területi Szervezete idén is megrendezte tagjai részére a szakmai vetélkedőt.  A VIII. Szakmai Verseny két fordulóban zajlott. Az első fordulóra április 9-én került sor 8 csapat részvételével.

A második fordulóra június 3-án került sor, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktatókórházban.

A megyei döntő hat résztvevője:

Móri Ezerjó  (FMSZGYEOK - Móri Kórház és Rendelő intézet)

Szívtiprók ( FMSZGYEOK- II. Belgyógyászat)

Bábák2  (FMSZGYEOK- Szülészeti és Nőgyógyászati Osztály)

Bébicsőszök     ( FMSZGYEOK- Újszülött –Csecsemő- és Gyermekosztály)

Bábák1       (FMSZGYEOK- Szülészeti és Nőgyógyászati Osztály)

Fecsegő-Tipegők  (Dunaújváros Szent Pantaleon Kórház-és Rendelőintézet- D. Csecsemő- és                                                                                                         Gyermekosztály)

A feladatok súlypontja ápolástani szituációk kivitelezése volt, de összetett reanimációs feladatok is voltak. A kikapcsolódást a játékos feladatok jelentették, keresztrejtvény, az orvoslás, ápolás nagyjainak felismerése, és az elmaradhatatlan activity.

A megyei döntő nyerteseként a Szívtiprók csapata vesz részt az országos megmérettetésen. Név szerint: Barna Kitti, Tóth Katalin, Molnár Csabáné, Szigeti Barbara.

A második helyen a Bábák 1 csapata -Bognár Beáta Nagy Gáborné, Somogyi Sára Réka, Tomesz Nóra (FMSZGYEOK- Szülészeti és Nőgyógyászati Osztály-  ) a harmadik helyen pedig a Móri Ezerjó együttese- Bartha Balázs, Balogh Emőke, Pesti Nóra, Raáb Anett (FMSZGYEOK - Móri Kórház és Rendelő intézet) végzett.

forrás: meszk.hu

2019.06.24. 00:00
Munkavédelem és munkaegészségügy fejlesztése az egészségügyi és szociális ágazatban rendezvény

Kedves Érdeklődő!

Tisztelettel meghívom

A munkavédelem és munkaegészségügy fejlesztése az egészségügyi és szociális ágazatban rendezvényre!

A rendezvény időpontja: 2019. június 12-én 14 óra

Helyszíne: Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Székesfehérvár Romhányi

auditóriuma

Címe: Székesfehérvár, Hunyadi úti rendelőintézet 1. szint CT/MR diagnosztika mellett

Parkolási lehetőség a Kórház parkolója (ingyenes), a rendelőintézet parkolója (fizetős), valamint a rendelőintézet mellett a Madách utcában kialakított ingyenes parkolóhelyek.

A rendezvény célja, hogy a munkáltatók és a munkavállalók a munkavédelmi és a munkaegészségügyi szakemberek tudását bővítsük annak érdekében, hogy megelőzzük az ágazatban igen nagy számban előforduló foglalkozási megbetegedéseket, baleseteket. A rendezvény keretében minden résztvevőnek ingyenesen rendelkezésre bocsátjuk azt a kézikönyvet, amely az egészségügyi és szociális ágazatra vonatkozóan tartalmazza mindazokat az ismereteket, amelyek a balesetek, foglalkozási megbetegedések megelőzéséhez, kockázatainak felméréséhez szükségesek, és a baleset vagy foglakozási betegség bekövetkezése esetén követendő eljárásokat is ismerteti. Tájékoztatást adunk azokról az online formájában elkészített és letölthető segédanyagokról is, amelyek a napi munka során a munkavédelmi és munkaegészségügyi szakemberek számára is segítségül szolgálhatnak.

A résztvevők között a helyszínen SAMSUNG okosórát sorsolunk ki!

A rendezvény során a témához kapcsolódó kis ajándékkal is kedveskedünk, valamint szendvicsekkel, kávéval, üdítővel várjuk a rendezvényre érkezőket.

A rendezvény programja:

A munkavédelem és munkaegészségügy fejlesztése projekt bemutatása

Dr. Soós Adrianna a Független Egészségügyi Szakszervezet elnöke, a projekt gazdája

Ergonómiai kockázatok az egészségügyi és szociális ágazatban

Dr. Felszeghi Sára PhD egyetemi docens, munkaegészségügyi főorvos

A kiégés, mint foglalkozási megbetegedés, és mit tegyünk ellene

Zsigmond Eszter szakpszichológus, Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház

Hertelendi Annamária szolgálatvezető főorvos, Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház – moderátor

Konzultáció – javaslatok, kérdések

A rendezvény GINOP-5-3-4-00034 Pályázati támogatással kerül megvalósításra.

Várjuk Önt is az eseményre!

Dr Soós Adrianna

Elnök