Hírek, információk

Kitüntetést kapott a Szent György Kórház ápolási igazgatója

Miniszteri okleveleket és Pro Sanitate díjakat adtak át a Belügyminisztériumban, megköszönve azoknak a szakembereknek a példamutató munkáját, akik kimagasló szakmai tevékenységükkel nap mint nap hozzájárulnak az egészségügy szakszerű és hatékony működéséhez. Batthyány-Strattmann László és Hőgyes Endre a mai napig példaképek az orvoslásban, e két gyógyító nagyság lelkülete nem tűnt el a magyar egészségügyből - mondta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára miniszteri oklevelek és Pro Sanitate díjak átadásán Budapesten. Takács Péter köszöntőjében úgy fogalmazott, a mai ünnepen Batthyány-Strattmann László és Hőgyes Endre szellemiségének örököseit ismerjük el, azokat az egészségügyben dolgozókat, akik az ő példájukat követve egy élet elkötelezett munkáját tették a magyar egészségügy fejlődésébe, a betegek gyógyításába, a társadalom egészségébe. Az államtitkár megköszönte a díjazottak eddigi példamutató és elkötelezett munkáját, és azt kívánta: a magyar egészségügyet mindig hassa át Batthyány-Strattmann László és Hőgyes Endre szellemisége. "Kívánom azt is, hogy ennek segítségével sikerüljön közösen felépíteni egy hatékony, korszerű, ugyanakkor emberközpontú és szeretettel teli ellátórendszert" - hangoztatta Takács Péter. Dr. Pintér Sándor belügyminiszter, az egészségügyi területen végzett kimagasló szakmai tevékenysége elismeréséül, Batthyány-Strattmann László születésnapja alkalmából MINISZTERI ELISMERŐ OKLEVELET adományozott mások mellett Nyakas Eszternek, a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház ápolási igazgatójának! Szívből gratulálunk minden díjazottnak!
 2023.11.02. 11:00