Hírek, információk

Jótékony katonák – összefogás a beteg gyermekekért

A NATO Erőket Integráló Elem Magyarország katonái látogattak el a Szent György Kórházba. Immár harmadjára szerveztek jótékonysági aukciót és gyűjtést, hogy az abból befolyt összeggel egy kiválasztott szervezetet támogassanak. Az akció sikeres volt, hiszen 410 ezer forint gyűlt össze! A munkatársaik szavazatai alapján idén a Fejér Megye Gyermekeiért Alapítványra esett a választás, hiszen a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Újszülött, Csecsemő és Gyermek Osztályát szerették volna rajtuk keresztül támogatni. A 39 fős nemzetközi szervezet tagjai különböző relikviákat ajánlottak fel: a parancsnokuk például azt a fából készült tevét, melyet még afganisztáni szolgálata alatt saját maga faragott. De volt, aki érmét vagy épp ruhát bocsátott licitre annak érdekében, hogy segíthessen a gyerekeknek. Az NFIU parancsnokát, Topor István ezredest munkatársai is elkísérték az adományátadóra, mely igazán nemzetközire sikeredett: olasz, litván, német és szlovák jelzésű egyenruhások is tiszteletüket tették intézményünkben. Dr. Kálmán Andrea osztályvezető főorvos úgy fogalmazott, hálásak minden összefogásért, hiszen több részleget is működtet a Újszülött, Csecsemő és Gyermekosztály, van mire fordítani az összeget; legyen szó akár eszközökről vagy épp az osztályon dolgozók továbbképzéséről a minél magasabb szintű betegellátás érdekében.
 2023.12.11. 12:00

Összefogás – megújult a II. Belgyógyászati Osztály

Sok kicsi sokra megy – tartja a mondás, ami a közelmúltban a Szent György Kórház II. Belgyógyászati Osztálya esetében is beigazolódott: széleskörű összefogás eredményeként ugyanis jelentős fejlesztés valósult meg a C1 részlegen. Teljes festés, új bútorok, műpadlócsere, tűzgátló szigetelés, szennyvízvezeték-átkötés, villanyszerelési munkálatok – látványos megújuláson ment át a belgyógyászati osztály. A nagy vizesblokkok mellett négy kórterem kapott saját fürdőt, valamint a dolgozói vizesblokkok és az orvosi szoba is megszépült. Az osztály ezek mellett új ágytálmosó készüléket is beszerzett. Komfortosabb és szebb lett a részleg, de ami a legnagyobb örömmel tölti el a munkatársainkat, az az, hogy ennyien érezték fontosnak, támogassák a célkitűzések megvalósulását. Az osztályon dolgozók – orvosok, nővérek egyaránt – egy emberként vették ki részüket a teendőkből, a kórház Műszaki Osztályának munkatársai pedig erejükön felül igyekeztek annak érdekében, hogy minél előbb befejeződjenek a munkálatok. Bruttó 42.593.424 forintból valósultak meg a fejlesztések. Köszönhető mindez a Sárkányszív futócsapatnak és azoknak, akik rájuk szavaztak a BiotechUSA és az Ultrabalaton Charity programjában. Több magánszemély is a kezdeményezés mellé állt. Emellett, akik ellátogattak a Richter Egészségváros programjára, szintén hozzájárultak a munkálatok megvalósulásához, ugyanis az ott összegyűlt összeg is a „belgyógyászati kalapba” ment. A Richter alapadománya 3,5 millió forint volt, ez az összeget Székesfehérvár Önkormányzata is felajánlotta a Szent György Kórház Alapítványnak – az alapítvány pedig több mint 15 millióval egészítette ki a még hiányzó forrást. A Betegápolásért Alapítványnak köszönhetően központi oxigént kapott az osztály, a kórtermekbe új asztalok és székek kerültek, valamint a fürdőkbe is új polcokat szereltek. Itt azonban nem ért véget a történet: Rappai Milánnak, az RM Bútor képviselőjének, valamint Szegi Zsoltnak és Barlabás Tamásnak, a King Bútor Kft. képviselőinek köszönhetően új nővérpultot kapott a részleg. Köszönjük az összefogást!
 2023.12.11. 08:00