Hírek, információk

A megelőzés fontossága

Egészségügyi szűrésre várják a lakosságot 2018. november 7-én, szerdán 15.00 és 19.00 óra között az Alba Regia Sportcsarnokba. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház szervezésében megvalósuló program az egészséges életmódra nevelés, a prevenció és az egészségmegőrzés fontosságát hangsúlyozza.

A rendezvény programja:

15.00 Megnyitó
15.20 Újraélesztés-bemutató az Országos Mentőszolgálat munkatársaival
16.00 Osteoporosis gyógytorna a Fejér Megyei Osteoporosis Klub szervezésében, gyógytornász vezetésével
16.30 Gyógytorna Pénzes Márta gyógytornásszal
17.00 Jóga Töreki Ráhellel
17.30 3-1-2 Meridián torna Takácsné Posta Erzsébettel
18.00 Egészségmegőrző tornák a nyitott tornatermi programokból Csernus-Lukács Edina gyógytornásszal
18.30 Alakformáló torna a Székesfehérvári Egészségfejlesztési Iroda szervezésében, Kranauerné Sándorovits Judit testnevelő tanár vezetésével

Ingyenes tanácsadások, szűrővizsgálatok, beszélgetések:

• anyajegyvizsgálat
• BMI meghatározás
• dietetikai, táplálkozási tanácsadás
• csontritkulás kockázatának felmérése
• emlő önvizsgálatának tanítása
• előjegyzés mammográfiára
• masszázs, gyógytorna
• mozgásszervi szűrés
• sportsebészeti szűrés
• stressz-szűrés (teszt, tanácsadás)
• szájüregi szűrés
• szemészet
• tüdőkapacitás-mérés, légzésfunkciós vizsgálat
• dohányzásról leszoktatás
• urológiai szűrés
• újraélesztés oktatása
• vastagbélrák rizikó felmérés (teszt)
• vércukor-, vérnyomás-, koleszterinszint-mérés

Forrás: fehervariprogram.hu

2018.11.05. 14:55
Búcsúzunk Dr. Jéhn Ákos Ádámtól

Dr. Jéhn Ákos Ádám

1949.02.11-én Székesfehérváron dr. Jéhn Ferenc és Nagy Margit gyermekeként született, tekintélyes polgári családban nevelkedett.

Általános iskoláját Székesfehérváron a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában, a középiskolát a József Attila -ma Szent István Ciszterci- Gimnáziumban végezte.

1972-ben kötött házasságot, felesége dr.Ükös Mária radiológus. Gyermekeik Krisztina és Kata, akiktől 3 unokájuk született. Családja összes tagjára nagyon büszke volt, gyakran beszélt róluk, szívesen büszkélkedett velük.

1973-ban végzett a Pécsi Orvostudományi Egyetemen. A végzés után a Dombóvári Városi Kórház Sebészeti Osztályán kezdett dolgozni. Sebészetből, majd traumatológiából szerzett szakvizsgát.

1985.01.01-től került a Szent György Kórház állományába szakorvosként, kezdetben tényleges munkahelye a Videoton Sebészeti Szakrendelő volt . Ezen idő alatt németből felsőfokú, angolból középfokú nyelvvizsgát tett. Éles eszű, könnyen tanuló, új dolgok iránt fogékony szakember volt.

1995-től ténylegesen is a Traumatológiai Osztály orvosa lett.

Kovácsmester nagyapjától örökölt műszaki érzéke, kézügyessége, gyakorlatiassága nem csak barkács munkáiban, ház-, és lakás felújításaiban , műszer átalakításaiban kamatozott, hanem igazi kreatív traumatológussá is tette. Általános sebészeti jártasságának köszönhetően nem riadt vissza a hasi-, vagy mellkasi sérülések ellátásától sem. Mellkas-stabilizáló műtéteivel kórházunkban úttörőnek számított, ezekről szakmai kongresszusokon tartott előadásokban be is számolt.

Barátságos, közvetlen személyisége, udvariaskodó sallangoktól mentes kommunikációja kedveltségének egy-egy pillére volt. Szeretet-megnyilvánulásaiba belefért néha egy jókora hátbaverés is. Határozottsága, jó szervező készsége , probléma megoldó józan gondolkodása vezetői feladatokhoz juttatták.

2004.júniustól megbízottként a Traumatológiai Osztályt vezette. Emellett 2004.júliustól a Központi Műtő vezető főorvosi tisztségét is ellátta. 2009.04.01-től nyugdíjba ment, ekkor már a betegségei miatt több alkalommal is műtéteken esett át, de megbízási szerződéssel a műtő vezetői feladatokat a 2011-es tényleges nyugdíjba vonulásig még ellátta.

Munkássága elismeréseként Batthyány-Strattmann László Díjban és Berzsenyi Díjban részesült.

Tevékeny, gazdag életet élt, voltak még tervei, ambíciói. Hosszabb , szebb öregséget érdemelt volna, de életének utolsó szakaszát már a betegségek uralták, melyek egymást felerősítő hatásai következtében 2018.október 28-án elveszítettük Őt.

Tisztelt Főorvos Úr, kedves Ákos , emlékedet őrizve búcsúznak Tőled munkatársaid, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház közössége és meggyógyított betegeid.

fotó: fejér.hu

2018.11.05. 09:49