Hírek, információk

"Köszönet a Hősöknek"

Az egészségügyben dolgozók áldozatos munkáját hivatott elismerni az a díj, melyet Prof. Dr. Bedros J. Róbert országos kórházfőparancsnok-helyettes nevéhez köthető – a jelölésben a lakosság segítségét kérik. Az országos kórházfőparancsnok-helyettese és a Szent Imre Egyetemi Oktatókórház főigazgatója tavaly hívta életre a „Köszönet a Hősöknek” elismerést, amely a járványhelyzetben példásan helytálló kórházi dolgozókat, háziorvosokat, védőnőket, illetve mentősöket díjazta a betegek és az intézmények jelölése alapján.  A díjat 2021-ben is átadják, a lakosság segítségére számítanak a szervezők. „Kérjük, hogy ha az elmúlt időszakban olyan munkatársunkkal találkozott, aki az elvárhatónál jóval többet megtett Önért vagy a hozzátartozójáért, aki Ön szerint munkájával, elhivatottságával, emberségével és alázatával a járványügyi vészhelyzetben kivívta azt az érdemet, hogy egy ország megismerje a nevét, jelölje ót a „Köszönet a Hősöknek” díjra”– olvasható a felhívásban. Március 31-ig küldheti el bárki a javaslat@koszonetahosoknek.hu e-mail címre, hogy szerinte ki az az egészségügyi dolgozó, aki jogosult az elismerésre. Az e-mailnek tartalmaznia kell annak az egészségügyi dolgozónak a nevét, munkakörét, munkahelyét, aki kiérdemelte a jelölő háláját, illetve szeretnék, ha néhány mondatban ismertetnék, miért tartják érdemesnek a díjra! A jelölések alapján 150 egészségügyi dolgozó májusban Szent Corona Emlékérmet és pénzjutalmat vehet át. A bírálóbizottság tagjai: Dr. Ficzere Andrea, a Magyar Kórházszövetség elnöke, Dr. Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója és Prof. Dr. Bedros J. Róbert országos kórházfőparancsnok-helyettes.  További információt a http://www.koszonetahosoknek.hu/ oldalon találnak az érdeklődők.
 2021.03.02. 08:30

Szepesi Lana az idei első székesfehérvári kisbaba

város polgármestere telefonon köszöntötte az édesanyát Székesfehérvár, 2021. január 2. (szombat) – Egy kislány az új év első, székesfehérvári babája. Szepesi Lana január elsején, nem sokkal 13 óra után született a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. Szép hagyomány, hogy a város közössége nevében minden esztendőben köszöntik az újszülöttet és családját. Dr. Cser-Palkovics András polgármester a járványhelyzet miatt telefonon köszöntötte szombaton délelőtt az újszülött édesanyját, és gratulált a családnak. Az év első babáját Székesfehérvár idén is egy kötvénnyel és ajándékcsomaggal ajándékozza meg. 4280 gramm, 59 cm - ezek az első adatok, amelyet az újév első székesfehérvári babájáról közöltek az édesanyával a születést követően, 2021. január 1-jén, 13 óra 14 perckor. A kislány, Szepesi Lana negyedik gyermekként érkezett a fehérvári családba. Mint azt az édesanyja, Kertész Ildikó óvodapedagógus elmondta, gyorsan és a legfontosabb, hogy egészségesen érkezett a kislány, akit már nagyon várnak otthon a testvérei, két kisfiú és egy lány, valamint az apukája. Baba és mama jól vannak, így hamarosan hazatérhetnek. Kertész Ildikót - a járványhelyzetre tekintettel - telefonon hívta fel szombaton délelőtt dr. Cser-Palkovics András, és gratulált a családnak. Az év első fehérvári újszülöttje, Lana egy városi címerrel díszített rugdalózót, valamint egy felnőtt koráig kamatozó és akkor beváltható babakötvényt, édesanyja pedig egy ajándékkosarat kap. Lana családja természetesen a Székesfehérvári Születéstámogatási Program keretében részesül a november óta megemelt összegű önkormányzati támogatásban is. A Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház szülészetén 2021. január 1-jén 05.28 órakor egy pétfürdői édesanya adott életet kisfiának, majd a 06.55 órakor érkező, első Fejér megyei újszülöttet, egy enyingi kisfiút követően 13.14 órakor született Székesfehérvár első babája, tájékoztatott Dr. Hagymásy László. A Szülészet-nőgyógyászati Osztály osztályvezető főorvosa elmondta, hogy 2020-ban 2750 szülést vezettek le a Szent György Kórházban, ez 136-tal több, mint 2019-ben. A főorvos kiemelte: az elmúlt esztendőben a Családbarát Szülészet Pályázati Program keretében valósult meg az a 200 millió forintos fejlesztés, amelynek köszönhetően megújultak a szülőszobák, a gyermekágyas szobák és az azokhoz tartozó helyiségek - mosdók, öltözők, zuhanyzók -, valamint kialakítottak és felszereltek egy alternatív szüléstámogató helyiséget is.     (forrás: okkfehervar.hu)
 2021.01.02. 00:00