PTE Laboratóriumi Medicina Intézet
Molekuláris Diagnosztikai Oktató Laboratóriuma

Helyszín: Belgyógyászat C épület fsz.
Munkaidő: hétfő-péntek    8:00-15:00
Tel: +36/22/886-476; +36/22/535-500/1564;1247
Fax: +36/22/340-464

Laboratórium vezető főorvos:
Dr. Gervain Judit PhD                             (kép) (önéletrajz)
címzetes egyetemi docens
belgyógyász, gasztroenterológus, laboratóriumi szakorvos

Asszisztensek:
Bakiné Hodovánszky Erika (általános laboratóriumi asszisztens)        (kép) (önéletrajz)
Kadlecsik Lídia (orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitikus)        (kép) (önéletrajz)
Szabóné Bartha Katalin (orvosdiagnosztikai laboratóriumi technológus)    (kép) (önéletrajz)

A Laboratórium az I. Belgyógyászati Osztályon belül 1980-ban alakult. Az első évtizedben fő feladata a fekvő- és járóbeteg ellátás speciális vizsgálatainak bevezetése és végzése volt (máj- és pancreas betegségek laboratóriumi differenciál diagnosztikája, pancreas funkciós tesztek, vírushepatitis szerológia, haemostasis-thrombophilia markerek, gyógyszerszint monitorozás, autoimmun vizsgálatok, Helicobacter pylori dg. C13 kilégzési teszttel, stb.).
1992-től a magyarországi vírushepatitis diagnosztika központi laboratóriuma. Kiemelt profiljuk a hepatitis B, C és Delta vírusok szerológiai és molekuláris biológiai diagnosztikája (vírusszám, genotípusok, az antivirális gyógyszerekkel szemben kialakult rezisztencia és vírus polimorfizmus meghatározás). A méréseket CE IVD jelzésű tesztekkel, magas szenzitivitású műszerekkel végzik. 2012-ben a Pécsi Tudományegyetem Laboratóriumi Medicina Intézetétől Molekuláris Diagnosztikai Oktató Laboratóriumi minősítést kapott. 2013-tól az OEP által nevesített országos Hepatitis Centrumokban végzett antivirális terápia diagnosztikai hátterét biztosítja. A minták szállítása futárszolgálattal történik.
A Laboratóriumhoz régionális hepatológiai szakrendelés és Hepatitis Centrum csatlakozik, ahol a krónikus vírushepatitises betegek kezelése, gondozása történik.
A Laboratóriumi asszisztensi munkacsoportja kiemelkedő szakmai tevékenységük elismeréseként 2016-ban miniszteri elismerő oklevelet kaptak.