ONKOLÓGIAI GONDOZÓ, SZAKRENDELŐ

Egy évben gondozásba vett új betegek száma: 1700-1800

Éves betegforgalom: 2500-3000

Ellátandó lakosságszám: 430000

Az onkológiai gondozó korszerűen felújított épület földszintén működik, közel az onkológiai osztályhoz.

A gondozás feladata: a szövettani vizsgálattal igazolt rosszindulatú szolid daganatos betegek gondozásba vétele, a szakma szabályainak megfelelő gyakorisággal kontroll vizsgálatok végeztetése, onko-team elé irányítása, ahol döntés születik a további terápiás eljárásokról.

Feladata az onko-team működtetése, ahol több szakterület  képzett orvosai döntenek a daganat ellenes terápia típusáról, azok sorrendjéről. Gondoskodik arról, hogy onko-team döntés nélkül daganatellenes terápia ne indulhasson az intézetben.

A szakrendelés feladata: a daganatra gyanús betegek kivizsgálása, együttműködve a daganat lokalizációjának megfelelő orvosi szakterülettel. A szakrendelés részt vesz a daganatos megbetegedések szűrésének megszervezésében, egyes lokalizációk szűrésében.

Műszerezettség:

Videokolposcop, kryocauter, aspirációs cytológiai eszköz

Az onkológiai gondozó orvosai és beosztásuk

Dr. Szántó István osztályvezető főorvos

Dr. Paál Zoltán főorvos

Dr. Ütő Éva főorvos

Dr. Ábrahám Lajos főorvos

Dr. Cseh József főorvos

Dr. Somogyi Ágota szakorvos

Vezető asszisztens:  Lencsés Béláné

Gondozó telefonszáma, beteg bejelentkezés: (22) 535-505

Gondozó iroda telefonszáma. (22)535-503