IDEGSEBÉSZETI OSZTÁLY

Évi átlagos betegforgalom: 800

Ellátandó lakosságszám: 500 000 fő

Műtétek száma: 750

Kórtermeink két-négyágyasak. Valamennyi kórterem klimatizált, televízióval felszerelt, minden kórteremhez külön hűtőszekrény, zuhanyozó, WC tartozik. Az ágyak mellett közvetlenül hívható telefon van.

Feladatunk a megye idegsebészeti betegeinek ellátása, de fogadunk betegeket és idegsebészeti műtéti ellátást igénylő sérülteket a megyehatáron túlról is. Tevékenységünk kiterjed a központi idegrendszer (agy és gerincvelő) daganatos, vérzéses megbetegedéseire. Nagy számban végzünk műtéteket a gerinc degeneratív eltérései miatt (porckorongsérv, csigolyacsúszás). A központi idegrendszeri baleseti sérültek operatív ellátása szintén osztályunk tevékenységi körébe tartozik. Hatékonyan és rendszeresen konzultálunk, együttműködünk az Országos Idegsebészeti Tudományos Intézettel.

A műtétek biztos és magas színvonalon történő elvégzéséhez szükséges kézi műszerekkel, operációs mikroszkóppal, műtéti röntgen képerősítőkkel rendelkezünk.

Idegsebészeti szakrendelésünk a II. Járó-beteg Szakrendelőben működik, előjegyzés alapján fogadjuk a betegeket.

Járó-beteg szakrendelés esetszáma: 5000

AZ OSZTÁLY ORVOSAI: