GYERMEKSEBÉSZET

Évi átlagos betegforgalom: 1300

Ellátandó lakosságszám:a hatályos jogszabálynak megfelelő ellátási terület 18 év alatti betegei

Műtétek száma: 900

Az előjegyzési idő ( elektív műtétek esetén) néhány hét.

Valamennyi kórtermünk klimatizált, televízióval, ágy melletti telefonnal ellátott. A kórtermekhez saját WC és mosdóhelyiség tartozik. Ágyaink többsége központi oxigénnel ellátott.

Az osztály feladata: Székesfehérvár és vonzáskörzetébe tartozó helységek baleseti sebészeti, általános sebészeti esetein túl egyes ortopédiai, plasztikai és égéssebészeti, valamint urológiai gyermekkorú betegeinek ellátása. Az osztályos felvételt igénylő szájsebészeti betegségek perioperatív ellátása is osztályunkon történik. Ellátási területünk megegyezik a kórház ellátási területével. Az ellátási kötelezettségünkhöz tartozó települések lakosain kívül szívesen fogadunk hozzánk bizalommal forduló, más körzetben lakó beteget is. A különböző szakmák ágyigényét rugalmasan kezeljük. Az előjegyzési idő néhány nap (elektív betegeknek). A szakmai elveknek megfelelő intenzív terápiás háttér biztosított.

Szakrendelések éves esetszáma: 9000 fő

AZ OSZTÁLY ORVOSAI BEOSZTÁSUK:

Dr. Kerkuska László részlegvezető főorvos

Dr. Kelemen Miklós adjunktus sebész szakorvos