Önnek pár pillanat - másoknak az élet

2023-07-19 09:00:00

Önnek pár pillanat - másoknak az élet, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

Nyáron is fontos a vérkészlet biztosítása - ez az időszak azonban kihívások elé állítja a hazai vérellátást. Sokan indulnak vakációzni, vagy adott esetben a hőségben nehezebben veszik rá magukat, hogy ily módon segítsenek. Pedig a kórházak működése, a betegek ellátása múlik azon, fel vannak-e töltve a készletek!

Tudta, hogy:

- napi 1600-1800 véradóra van szükség a biztonságos vérellátáshoz?

- a művelet mindössze 60 percet vesz igénybe?

- minden egység levett vérből háromféle vérkészítményt állítanak elő: vörösvérsejt-koncentrátumot, thrombocyta-koncentrátumot és friss fagyasztott plazmát. Ezeket a készítményeket akár három különböző beteg is megkaphatja

- véradás nem laboratóriumi vérmintavétel, nem kell éhgyomorral érkezni

A Szent György Kórház területén, a Seregélyesi út 3. sz. alatt működik a Székesfehérvári Területi Vérellátó Szolgálat, hétköznapokon is várják az önkéntes véradókat!

forrás: ovsz.hu, fotó: Pixabay