Nyári gyakorlat a kórházban

2023-07-13 12:05:00

Nyári gyakorlat a kórházban, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

Megkezdődött és egészen augusztus 10-ig tart az orvostanhallgatók nyári gyakorlata a Szent György Kórházban!

6 csoportban, 49 diák tölti nálunk a nyarat

És, hogy honnan érkeztek?

-Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar

-Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar

-Semmelweis Egyetem

Az orvostanhallgatók - mások mellett - az Általános Sebészeti Osztályon, a Traumatológián, és a II. sz. Belgyógyászati Osztályon dolgozó csapatokkal és az ott folyó munkával ismerkednek meg.

Egy-egy napot mindenki eltölt a SKILL laborban, ahol szimulációs körülmények között van lehetőségük elsajátítani az újraélesztést, légútbiztosítást, intraosszeális és perifériás vénabiztosítást. Emellett egyéb készségfejlesztő gyakorlatokat is végeznek szakavatott segítséggel, ezek pedig mind hozzájárulnak ahhoz, hogy magabiztosabbak legyenek és gyakorolják az ellátáshoz szükséges fortélyokat. Utóbbi a betegbiztonság miatt is fontos intézményünkben.

Köszönjük Nekik, hogy Bennünket választottak!

galéria: