Ismét búcsúzunk – elhunyt Szakál Antal képzőművész

2023-07-13 12:00:00

Fájó szívvel olvastuk a hírt arról, hogy Szakál Antal, kórházunk közösségének megbecsült tagja örök nyugovóra tért.

Hosszú éveken át volt a Szent György Alkotókör vezetője, a Balatonszabadiban szervezett alkotótáborok lelke. Mosolygós tekintetéből áradt az őszinte szeretet, a kíváncsiság, a természet iránti rajongása sokakat magával ragadott; ecsetvonásai szinte életre keltek a vásznon. Számos alkotása díszíti a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház falait – melyért nem csak a munkatársaink, hanem betegeink is hálásak. Nagyszerű és értékes embert veszítettünk el, festményeinek is köszönhetően örökre velünk marad emléke. Most már az égi réteken alkot tovább.

Paudits Sándorné, Marcsi, az alkotótábor szervezője e szavakkal búcsúzik tőle intézményünk nevében:

"Drága Tóni! Tudod egyszer beszélgettünk és elmondtam neked százszor, hogy köszönjük a segítőkészségedet, a Kórházunk iránti szeretetedet; és úgy zártuk le a beszélgetést, hogy mindent elveszíthetsz, de azt amit Te adtál azt sosem! Mert képeid színeivel ott élsz a mindenkori Kórházi dolgozók és a megjelenő betegek szívdobbanásában, akik hálásak azért, hogy az intézet falait díszítő festményeiddel, az önzetlen alkotó művész lényeddel, képes vagy enyhíteni az olykor a nehéz pillanatokat is."

Székesfehérvár Városportál - „TANÁRKÉNT, ALKOTÓKÉNT TELJES ÉLETET ÉLTEM” – IN MEMORIAM SZAKÁL ANTAL (szekesfehervar.hu)