Workshop a fehérvári SKILL laborban

2023-10-26 15:30:00

Workshop a fehérvári SKILL laborban, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

Bemutatóra várták ma a szakembereket a Szent György Kórház SKILL laboratóriumában. A résztvevők a legújabb és legkorszerűbb csípőprotézisekkel, műtéti eljárásokkal ismerkedhettek meg. Dr. Bűcs Gábor PhD az elülső csípőfeltárásról és a rövid szárú protézisek helyéről az ortopéd-traumatológiában tartott előadást.

Dr. Zahár Ákos Phd, intézményünk Mozgásszervi Sebészeti Centrumának vezetője pedig két témát járt körbe: az LCU cementes és cementnélküli csípőprotézis, valamint az MP moduláris csípőprotézis rendszert.

A 21 résztvevő a műcsontos gyakorlaton sajátíthatta el a rövid szárú cement nélküli csípő protézis beültetés lépéseit, illetve a csontcement helyes használatát gyakorolhatták. A rendezvény az Allegro Kft. segítségével került megrendezésre.