Újfent összefogtak a vadászok

2023-06-21 12:00:00

Újfent összefogtak a vadászok, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

2022 végén ismét jótékonysági vadászatot szerveztek szerte az országban, a Fejér vármegyében befolyt összeget pedig a hagyományokhoz hűen a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Gyermekosztályának ajánlották fel a szervezők.

A legutóbbi összefogás eredményeként 7.144.084 Ft gyűlt össze.

Az összegből 12 csatornás EKG-vel, kapnográfokkal, életjel-figyelő monitorral és infúziós pumpákkal gazdagodott intézményünk.

Az adományozó okiratot Fejes László, az Országos Jótékonysági Vadászat Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezetője adta át Prof. Dr. Bucsi László főigazgató úrnak és Dr. Kálmán Andrea osztályvezető főorvosnak.

Dr. Takács Péter egészségügyi államtitkár a sajtótájékoztatón kiemelte: országos szinten több mint 121 ezer gyermek gyógyulását segítette eddig a magyar vadásztársadalom a jótékonysági vadászatokon befolyt adományokból vásárolt modern orvosi eszközökkel.

Ezek a műszerek nagy segítséget jelentenek munkatársainknak a kis betegek ellátásában - köszönjük az ismételt támogatást!

fotók: Vasvári Tamás