Lélegzet metsző tűzben

2023-06-14 15:55:00

Lélegzet metsző tűzben, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

Fehérvárra érkezett a tuberkolózist bemutató tárlat – a Távirda utcai Szakrendelőben láthatják az érdeklődők.

A tbc-t bemutató vándorkiállítást a Magyar Nemzeti Múzeum a Semmelweis Orvostörténeti Múzeummal és az Országos Korányi Pulmonológiai Intézettel közösen hozta létre. Célja, hogy bemutassák az egykor rettegett kór történetét, valamint a diagnosztika, a terápiás módok, a megelőzés és a gondozás egyre fejlettebb módszereit.

A tárlat megnyitóján Prof. Dr. Bucsi László, a Szent György Kórház főigazgatója, Dr. Pápai-Székely Zsolt, a Pulmonológia Osztály osztályvezető főorvosa, Dr. Kovács Gábor, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet nyugalmazott főigazgatója, valamint Dr. Szabó Katalin, a Semmelweis Orvostörténeti Múzeum főmuzeológusa beszéltek arról, miért is tartják fontosnak, hogy minél több városba eljusson a kiállítás.

Az összeállítást az ország 11 kórházába "utaztatják" – Fehérváron, az I. sz. Szakrendelőben három héten keresztül látható. A következő állomás Tatabánya lesz majd.