Ismét nagy sikert aratott a kórház nyílt napja

2023-04-01 00:00:00

Fiatalokkal telt meg a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház SKILL laborja. Nyílt napra vártuk ugyanis azokat a diákokat, akik azzal kacérkodnak, az egészségügyet választják hivatásuknak. Ezúttal a kilencedik és tizedik évfolyamos gyerekek számára szerveztük meg a mostani alkalmat, hogy még a fakultáció választás előtt bepillantást nyerhessenek az egészséügyi intézményünk életébe.

Úgy tűnik a fehérvári diákok rendre kihasználják ezeket a lehetőségeket, hiszen a várakozásokat is felülmúlta a jelentkezők száma: 60 tanuló látogatott el a kórházba. A szakdolgozói szak- és továbbképző központ által szervezett rendezvényen valódi munkahelyzeteket modellező szimulációs körülményekbe nyerhettek betekintést. Asszisztálhattak a műtőben hasi- és térdízületi műtétnél, sebészi varratot készíthettek, gyomorszondát vezethettek le, újraéleszthettek, résztvehettek vérvételeken, viziten, valamint többet tudhattak meg a koraszülött-ellátásról és az oxigénterápiáról is.

Újdonság is várta a diákokat: szabadulószobában tehették próbára tudásukat - természetesen az egészségügy témakörében.

fotók: Pápai Barna