FELHÍVÁS - ÖNKÉNTES TOLMÁCSOKAT KERES A SZENT GYÖRGY KÓRHÁZ

2024-01-19 13:50:00

FELHÍVÁS - ÖNKÉNTES TOLMÁCSOKAT KERES A SZENT GYÖRGY KÓRHÁZ, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

Érezték már magukat elveszve egy idegen országban? Biztosan tudják, milyen nyelvi akadályokba ütközni egy-egy különleges utazás alkalmával, amikor nem mindenki beszéli az adott országban a világnyelveket.

Ráadásul – ne adj Isten – ha kórházi ellátásra szorulunk, még ijesztőbb lehet a szituáció. Mi ezen szeretnénk könnyíteni, számos alkalommal előfordult már ugyanis, hogy olyan pácienst láttunk el intézményünkben, aki nem beszélte a nyelvünket, és angolul is nehezen boldogult. A bizalom kiépítése, a terápia és a beteg nyugalma szempontjából is kiemelten fontos, hogy értse, mi történik vele annak érdekében, hogy gyógyultan távozzon a kórházból.

Emiatt keressük azokat a segítőkész önkénteseket, akik:

– Magyarországon ritkán előforduló idegennyelvet beszélnek

– szabadidejükben tolmácsként szívesen segítenék a betegellátást

A jelentkezéseket elektronikus formában folyamatosan fogadjuk; kérjük ossza meg velünk, melyik az idegennyelv, melyet beszél! Az összesítést követően munkatársaink felveszik a jelentkezőkkel a kapcsolatot!

E-mail cím: library@mail.fmkorhaz.hu