Fehérvárra is megérkezett az új oltóanyag!

2022-09-20 13:20:00

Fehérvárra is megérkezett az új oltóanyag!, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

Megérkezett az első szállítmány az új, koronavírus elleni vakcinából a Szent György Kórházba is! A Pfizer/BionTech oltóanyagát úgy fejlesztették ki, hogy az eredeti vírustörzs mellett az omikron BA1 variáns ellen is védelmet nyújthat. Az újfajta készítményt emlékeztető oltásként lehet beadni a 12 év felettieknek – csak azok kaphatják meg, akik már megszerezték az alapimmunizációt. 12 éves kor felett harmadik, 18 éves kor felett pedig harmadik és negyedik oltásként adható.

Szeptember 20-tól a Szent György Kórház oltópontján, a Kikindai úton, hetente két alkalommal kérhető az új vakcina. Keddenként 9:00 és 18:45 között előzetes regisztrációt követően, péntekenként pedig szintén 9:00 és 18:45 között ám időpontfoglalás nélkül is van lehetőség a védőoltás beadására!

Fotó: Pixabay