Egy újabb sikeres nyílt nap a kórházban

2023-11-27 12:00:00

Ezúttal középiskolásokkal telt meg a Szent György Kórház. A Romhányi Auditóriumban Prof. Dr. Bucsi László főigazgató és Nyakas Eszter ápolási igazgató mutatta be a diákoknak intézményünket. Majd rendhagyó színielőadás következett, Szabó Miklós Bence, a Szabad Színház művésze tette próbára a fiatalokat egy improvizált orvos - beteg találkozóval.

Ezt követően, csoportbontásban indultak felfedezőútra a résztvevők.

A diákok bepillantást nyerhettek az egyes betegellátó egységek működésébe, emellett pedig a SKILL laborban próbálhatták ki szimulációs körülmények között például az infúzió bekötését, a vérvételt, a szondalevezetést, és azt is, hogyan kell egy műtéti sebet kötözni. Asszisztálhattak endoscopos hasi, térdízületi műtéteknél, de volt varratkészítés, és hörgőtükrözés is szerepelt a programpalettán.

Jövőre ismét várjuk a diákokat - szeretnénk ugyanis megkönnyíteni számukra a pályaválasztást, és örömmel töltene el minket, ha a fehérvári kórházat választanák!

(fotó: Pápai Barna)