Átadták a Fejér Vármegyei Príma-díjakat

2023-12-04 07:00:00

Tizenhetedik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Príma-díjakat a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Megyei Szervezete. A rendezvényen a Megyei Prima-díjakon és a Megyei Év Vállalkozói Díjakon túl átadták a Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért díjat is.

Az Év Egészségügyi Jószolgálat Díjat Szabó Bakos Zoltánné vehette át, aki 47 évig dolgozott szülésznőként, intézetvezető főnővér-helyettesként, majd ápolási igazgatóként a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban.

Szabó Bakos Zoltánné - a Szent György Kórház Szülészet-nőgyógyászati osztályán kezdte pályáját, majd Szülésznői szakképesítést szerzett. Hamar kitűnt szakmai felkészültsége, vezetői rátermettsége, és 1981-ben intézetvezető főnővér helyettes, majd Ápolási igazgatóhelyettes lett. Humánpolitikai Főosztályvezető 1998-tól majd, humánpolitikai igazgató 2005-ig, azt követően ápolási igazgatói kinevezést kapott, amit a Szent György kórházban töltött 47 év munkaviszonya végéig betöltött.

A Betegápolásért Alapítvány Kuratóriumának elnöke, az országos Magyar Egészségügyi Szakdolgozókért Alapítvány Elnöke. Szakmai munkája elismeréseként több kitüntetésben részesült: Szent György emlékérem, Kossuth Zsuzsanna Érem, Aranylámpás Díj, Szent Márton Díj, Batthyány-Strattmann László Díj, a Fejér Megyei Közgyűlés Elnöki Elismerő Oklevél, Székesfehérvár Egészségügyéért Díj. Az Év Egészségügyi Jószolgálat Díjat a Szent György kórházban vállalt 47 év szolgálatáért vehette át.

Közönségdíjat kapott Dr. Hagymásy László

Az érvényes jelölések közül a szakmai zsűri Tudomàny kategóriában 2023-ban Dr.Hagymásy Lászlónak, a Szülészet-Nőgyógyászati Osztály osztályvezető főorvosának ítélte oda a Príma Közönség Díjat.

Szívből gratulálunk minden kedves díjazottnak!

(forrás: szekesfehervar.hu)