III. BELGYÓGYÁSZAT HAEMATOLÓGIAI OSZTÁLY

Évi átlagos betegforgalom: 1200 fő

Kórtermeink egy-két és négyágyasak, melyek önálló vizesblokkal, TV készülékkel, ágy melletti telefonnal ellátottak.

Feladata:

Az ellátási régió 18 éven felüli, vér és nyirokrendszeri betegségben szenvedőinek kivizsgálása, kezelése és gondozása. A hármas feladat megoldása a fekvő- és járóbeteg ellátás kerete között zajlik.
A haematológiai megbetegedések diagnózisát, kezelését segítő invazív és nem invazív vizsgálatok társszakmáink segítségével biztosítottak. Munkánkat speciális immunológiai, molekuláris biológiai és genetikai vizsgálatokkal az országos intézmények segítik. Az osztály az országos intézményekkel , haematológiai centrumokkal és decentrumokkal együttműködik, a szakmai irányelv a Haematológiai Szakmai Kollégium állásfoglalásának megfelel.
A betegek osztályos felvétele előjegyzés alapján vagy sürgősséggel - a Sürgőssségi Ambulancia, illetve a Haematológiai szakrendelés döntése alapján - történik. Az ambuláns vizsgálat a központi kartonozótól, beutaló ellenében igényelhető.

Az éves járóbeteg forgalom 7000-8000 fő.

Osztályvezető főorvos: Dr. Pál Katalin Tel.: (22) 535-507

Osztályvezető főnővér: Katona Sándorné  Tel.: (22) 535-508