ÁPOLÁSI OSZTÁLY

Az Ápolási Osztály a Fejér Megyei Szent György Kórház fekvőbeteg szervezeti egysége. Meghatározott ideig ápolási szolgáltatást nyújt mindazoknak, akik aktív kórházi ellátást, állandó orvosi felügyeletet már nem, de folyamatos szakápolást igényelnek.

Létesítésének szakmai indoka elsődlegesen:

–   a lakosság egészségi állapotában bekövetkezett változások,

–   a hozzátartozók és betegek részére átmeneti segítségnyújtás,

–   az aktív és krónikus kórházi ágyak tehermentesítése.

Felvételi területe Székesfehérvár és vonzáskörzete, területi ellátási kötelezettséggel.

Az osztály a „régi” kórház területén az „ I „ épületben található.

Rendelkezésre álló ágyak száma: 30

Ágykihasználása: 97-100 %

Szervezeti egység vezető:  Egyed Imréné

Szervezeti egység főnővére:  Imre Gábor

Konzíliummal megbízott belgyógyász főorvos: Dr. Horváth Andrea

Minőségügyi megbízott: Nagy Krisztina

Diplomás ápoló: 1,5 fő

Szakápoló /OKJ/:  9 fő

Ápolási asszisztens ápoló:  5 fő

Szakápolást nyújtunk azoknak a betegeknek,

–   akik krónikus belgyógyászati, pulmonológiai megbetegedésekben,
pl: magas vérnyomás, szívelégtelenség, daganat/ szenvednek, neurológiai megbetegedések, stroke utáni állapotok miatt rehabilitációra, szakápolásra szorulnak,

–   akik sebészeti, traumatológiai, idegsebészeti /pl. combnyaktörés, baleset, érsebészeti beavatkozás, csonkolás, kórházi műtét után azonnal nem kerülhetnek vissza környezetükbe,

–   akik rehabilitációs intézeti elhelyezésre várnak és alapvető szükségleteik kielégítéséhez segítséget igényelnek.

Az ápolást-gondozást kérő felvételének elbírálást team végzi (a kórházi zárójelentés, vagy háziorvosi javaslat figyelembevételével), a beteg vagy hozzátartozó kezdeményezésére, az erre rendszeresített nyomtatványon /l. 1 sz. melléklet    FNY 19/6 /.

Az osztályon való tartózkodás maximum 3 hónap

Az osztály szolgáltatásaiért díj fizetendő. A térítési díj a mindenkor érvényes rendelet alapján kerül megállapításra

Ezen térítési díj ellenében az osztály által nyújtott többletszolgáltatások:

–  kényelmesen berendezett, szobákban való elhelyezés,

–  belgyógyász szakorvosi consillium,

–  kiváló szakmai felkészültségü szakápolói szolgáltatás,

–  napi ötszöri étkezés (normál, illetve diéta),

–  dietitikus által összeállított személyre szóló étrend,

–  szükség esetén pszichés gondozás/pszichológus, lelkész/

–  szociális munkás,

–  decubitus szakápolási szolgáltatás a veszélyeztetett, valamint a tartósan fekvő betegek felfekvésének prevenciója, a kialakult felfekvések kezelés/kötszer, Bioptron lámpa stb./,

–  ápolási segédeszközökkel való ellátás,

–  egészségi állapotnak megfelelő egyénre szabott foglalkozás, gyógytornász, szükség esetén masszőr bevonásával.

Elérhetőségeink:

Telefon:  06-22/535-552