SZÜLÉSZETI ÉS NŐGYÓGYÁSZATI OSZTÁLY

Évi átlagos fekvő betegforgalom: 6000

Ellátandó lakosságszám: 210 000

Műtétek száma: 3700

Évi szülésszám: 2534 (2012. év)

Feladata: a szülészeti és nőgyógyászati betegeink korszerű megelőző-gyógyító szakellátása. Osztályunk ellátja a dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház és a Móri Városi Kórház hozzánk irányított betegeit is a progresszív betegellátás keretében.

Szülészeti tevékenységünk a családközpontú szülészet elveire épül. Ennek keretében a terhesek és hozzátartozóik számára szülésre felkészítő tanfolyamot szervezünk. Biztosítjuk az "együttszülés" feltételeit, illetve a gyermekágyas osztály "rooming-in" rendszerben való működését.

Nőgyógyászati osztályunk magas színvonalú operatív tevékenységet folytat. Műtéti repertoárunk valamennyi, a szakterületünkön végzett műtétet tartalmazza, az ún. "kisműtétektől" az abdominális, vaginális és endoszkópos műtéteken át a nemi szervek rosszindulatú daganata miatt indokolt, kiterjesztett műtétekig. Működésünk tárgyi feltételei megfelelőek.

Szakrendeléseink ( II.sz. Járó-beteg Szakrendelő, Székesfehérvár, Hunyadi út 2.,  Sárbogárd, Enying, Csákvár) háziorvosi beutalóval, valamint beutaló nélkül is fogadják a betegeket. Sürgős esetben a rendelési időn túl osztályunk ambulanciája látja el ezt a feladatot.

A szakmai ellátás minőségét speciális ambulanciáink (ultrahang, gyermek-nőgyógyászat, tinédzser, sürgősségi fogamzásgátlás, terhespatológia, endokrinológia, meddőség, menopauza, inkontinencia) működése tovább javítja.

Járó-beteg szakrendelések esetszáma: 66 000/év

AZ OSZTÁLY ORVOSAI, BEOSZTÁSUK:

Dr. Hagymásy László    osztályvezető főorvos
Dr. Schandl Károly    főorvos