REUMATOLÓGIAI OSZTÁLY

Üdvözöljük a Fejér Megyei Szent György Kórház Reumatológiai Osztály honlapján!

A Fejér Megyei Szent György Kórház Magyarország második legnagyobb közkórháza, 2012-ben oktató kórházi minősítést nyert, a betegellátás 1785 ágyon történik.  A reumatológia osztály 2008-ben költözött be a csákvári kórházból, ebben az évben létesítettük az Arthritis Centrumot is.

A reumatológiai fekvőbeteg részleg jelenleg 25 aktív ággyal működik. A reumatológiai fekvőbeteg ellátás során a gyulladásos reumatológiai megbetegedések kivizsgálása, immuno-inflammatorikus és immunológiai betegek diagnosztizálása, kezelése és a degeneratív gerinc-megbetegedésekben szenvedők komplex  fájdalomcsillapító és  fizioterápiás  kezelése zajlik.

A járóbeteg ellátás egyik fő profilja a gyulladásos reumatológiai kórképek – így a sokízületi gyulladás (rheumatoid arthritis)  és a gerinc gyulladásos megbetegedéseinek - (spondyloarthropathia és arthritis psoriatica) diagnosztizálása és kezelése, amely az arthritis centrumban zajlik. A centrumban a diagnózis korai felállítására fektetünk hangsúlyt, melyet a szorosan követett korszerű kezelés, az úgynevezett biológiai terápia követ.

A reumatológia központ az  Arthritis Centrumon túl az osteoporosis gondozási hálózat működését, az immunológiai szakambulanciát,  három székesfehérvári, az enyingi és a sárbogárdi rendelőintézeti rendelést, a kórházi reumatológiai szakambulancia tevékenységét, valamint egy reumatológiai-fizioterápiás szakrendelést foglal magába. A kopásos (degeneratív) megbetegedésekben szenvedő betegeink gyógyulását a jól felszerelt fizioterápiás, balneoterápiás egység és a  gyógytorna részleg segíti.

Külön hangsúlyt fektetünk a népbetegségnek számító csontritkulás megelőzésére, a törések kockázatának csökkentésére. A Távirda utcai szakrendelőben térítés mentesen végzünk korszerű, nagy teljesítményű DEXA géppel csípőtáji és ágyéki gerinc méréseket, valamint alkar ODM mérővel alkarcsont méréseket  a csontritkulás mértékének és a töréskockázat megállapítása céljából.

Éves betegforgalom 2013-ben:

a fekvőbeteg részlegen 536 beteg

a szakambulanciáinkon:  42061 beteg

a központi  fizioterápián: 25060 beteg

osteoporosis szakrendelésen: 5998 beteg

Az osztályos betegfelvétel:

Az osztályos ambulanciáról előjegyzés alapján, valamint a megyei reumatológiai szakrendelésekről és sürgős esetben soron kívül megbeszélés alapján.

Az osztály orvosai:

Dr. Pulai Judit PhD.             osztályvezető főorvos