I. PULMONOLÓGIAI OSZTÁLY

Évi átlagos betegforgalom: 2000

Ellátandó lakosok száma: 435000

Feladata: Fejér megyei tüdőbetegeink fekvőbeteg-ellátása. Betegeink között legnagyobb számban légzőszervi daganatos betegek kivizsgálása és kezelése, valamint asthmás, krónikus bronchitises, pneumoniás, emphysemás betegek ellátása fordul elő.

Speciális feladatok: az országosan is figyelemre méltó felszereltségü broncholgóiai rendelőben folyó diagnosztikus és terápiás munkát a korszerű LASER berendezés, elektokauter, cryoterápiás készülék, C-karos rtg berendezés biztosítja. Az OEP által akkreditált 3 országos centrum egyikeként végezzük a légúti protézisek behelyezését, melyre az ország egész területéről érkeznek erre szoruló betegek. Évente kb. 1200 bronchológiai vizsgálatot végzünk.

Járóbeteg ambulanciánkon évente mintegy 6000 beteget látunk el. Itt korszerű légzésfunkciós diagnosztika, pletysmographia, allergológiai kivizsgálás is folyik, előzetes időpont egyeztetést követően.

Fejér megyében elsőként kezdtük meg alvás alatti légzészavarok vizsgálatát korszerű polisomnográfiás készülékekkel. Néhány napos előjegyzéssel dolgozunk, az arra rászoruló betegeket otthoni lélegeztető készülékkel is el tudjuk látni.

Betegfelvétel: Fejér megye egész területe. Sürgősségi betegellátó osztályon keresztül vagy előzetes telefonmegbeszélés alapján.

Egyéb szolgáltatások: valamennyi kórtermünkben biztosított oxigén, és szívási lehetőség.

AZ OSZTÁLY ORVOSAI

Dr. Pápai-Székely Zsolt osztályvezető főorvos

Dr. Dr. Grmela Gábor főorvos

Dr. Tilinger Edit főorvos