PSZICHIÁTRIAI OSZTÁLY

Évi átlagos betegforgalom: 3 400

Járó betegforgalom: 3600

Ellátandó lakosságszám: 380 000

Az osztály feladta és tevékenységi területei:
Az osztály fő feladatának tekintjük betegeink XXI. század színvonalának megfelelő pszichiátriai, pszicho- és szocioterápiás kezelését. Betegeink számára hat részleg áll rendelkezésére, köztük a fokozott figyelmet igénylő betegeink számára fenntartott akut részlegekkel. Az osztály kiemelt hangsúlyt fordít a betegek társadalmi reintegrációjára, emiatt a város és a megye civil kezdeményezéseivel szorosan együttműködik. A Fejér megyében működő Közösségi Pszichiátriai Centrummal szintén rendszeres kapcsolatot tartunk.
Betegeink mindennapjait művészetterápia, zeneterápia, különböző csoportterápiák, mozgásterápia teszik színesebbé.
A Pécsi Orvostudományi Egyetem Pszichiátriai Klinikájával együttműködve részt veszünk a hallgatók gyakorlati képzésében, ugyanígy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Pszichológiai Tanszék, valamit az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar pszichológus hallgatóinak gyakorlati képzéseiben nyújtunk segítséget. A nővérek középfokú és felsőfokú kézésében is szerepet vállalunk.
Az osztályon rendszeresen folynak klinikai gyógyszervizsgálatok a helyi kutatásetikai bizottság és az OGYI engedélyével.

AZ OSZTÁLY ORVOSAI BEOSZTÁSUK:

Dr. Kárpáti Róbert osztályvezető főorvos

Dr. Karaszi Márton osztályvezető főorvos helyettes

Dr. Czikajló Péter főorvos

Dr. Varga Attila főorvos

Dr. Rappant György főorvos

Dr. Pákozdi Péter főorvos

Dr. Semjén Esztella szakorvos

Dr. Serki Márta szakorvos

Dr. Hódi Edit szakorvos jelölt

Dr. Gyimesi Anna rezidens

Dr. Szemán Eszter rezidens

Pszichológusok:

Angyalné Veres Ildikó pszichológus

Csóka Judit klinikai szakpszichológus

Botka Luca pszichológus

Putz Gabriella pszichológus

Lázár Krisztián pszichológus

Osztályvezető főnővér: Taba Amália

Osztályvezető főorvos telefon/fax: (22) 535-557

Osztályos iroda telefon/fax: (22) 535-712

Az osztály helye: 8000 Székesfehérvár, Seregélyesi u. 3.