Véradás a hivatalban

2017-09-20 10:00:00

Véradás a hivatalban, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

A társadalmi felelősségvállalás jegyében szervezett véradást a Polgármesteri Hivatal, a Magyar Vöröskereszt Fejér Megyei Szervezete és az Országos Vérellátó Szolgálat szakmai közreműködésével. A felhívásra a dolgozók csaknem harmada jelentkezett. Ezúttal negyvenen adhattak vért, így azok számára, akiknek nem jutott hely, októberben szervezik meg az újabb önkéntes akciót.

A leadott vért a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban fogják felhasználni, ami az ország legnagyobb vidéki kórházaként százezreknek biztosítja az egészségügyi ellátást. A sikerre való tekintettel azt tervezik, hogy rendszeresen megismétlik a kezdeményezést.

A Vöröskereszt legközelebb a Fehér Palota Üzletközpontban szerveznek önkéntes akciót. A segítő donorokat az épület emeletén várják szeptember 22-én, pénteken 14.00 és 18.00 óra között.

(forrás: okkfehervar.hu)