Újabb egészségügyi képzés Fehérváron

2017-08-28 08:00:00

Újabb egészségügyi képzés Fehérváron, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

Új lehetőségek nyílnak meg a fiatalok előtt Fehérváron: egyebek mellett emelt szintű, egy, illetve kétéves ápoló, CT/MR szakasszisztens képzés indul a Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskolában.

Emelt szintű, egy, illetve kétéves ápoló, CT/MR szakasszisztens, radiográfiai asszisztens, valamint nukleáris medicina szakasszisztens képzés indul a fehérvári az intézményben. Az utóbbi három elvégzése ráadásul öt éves, bővített sugárvédelmi bizonyítvánnyal is jár. Mindegyik tanfolyam egészségügyi alapvégzettséget feltételez, amelyre ráépül az új tudás – mondta Rockenbauer Lajos, az intézmény vezetője, aki kiemelte azt is: a képzettség bérátsorolással, azaz fizetési kategóriaugrással jár majd annak, aki birtokolja. Az iskola együttműködik a képzések során a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházzal, ahol a gyakorlati órákat tartják majd. A képzésekre augusztus 31-ig lehet jelentkezni.

(forrás: szekesfehervar.hu)