TraumaCAD bejelentés

2021-06-22 00:00:00

TraumaCAD bejelentés, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

A Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban ismét javult a betegellátás minősége. A Mozgásszervi Sebészeti Centrumban az új centrumvezető, Dr. Zahár Ákos főorvos és csapata 2021 júniusában bevezették a csípő és térd protézisek műtét előtti tervezését a Trauma CAD rendszerrel. A szoftveres megoldás elősegíti a megfelelő méretű, az anatómiai adottságoknak legjobban megfelelő implantátum kiválasztását már a műtét előtt. Ezzel a betegek nagyobb biztonságban vannak a műtőben, a megfelelő protézis kiválasztása gyorsabb és az eredmények reprodukálhatóbbak. A Radiológiai Osztály szorosan együtt működik a megfelelő minőségű és egységesen kalibrált röntgen felvételek elkészítésében. A kezdeti tapasztalatok azt mutatják, hogy a szoftver megbízhatóan támogatja az ortopéd sebészek munkáját.