Szakdolgozói verseny

2019-06-24 00:00:00

Szakdolgozói verseny, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

A MESZK Fejér Megyei Területi Szervezete idén is megrendezte tagjai részére a szakmai vetélkedőt.  A VIII. Szakmai Verseny két fordulóban zajlott. Az első fordulóra április 9-én került sor 8 csapat részvételével.

A második fordulóra június 3-án került sor, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktatókórházban.

A megyei döntő hat résztvevője:

Móri Ezerjó  (FMSZGYEOK - Móri Kórház és Rendelő intézet)

Szívtiprók ( FMSZGYEOK- II. Belgyógyászat)

Bábák2  (FMSZGYEOK- Szülészeti és Nőgyógyászati Osztály)

Bébicsőszök     ( FMSZGYEOK- Újszülött –Csecsemő- és Gyermekosztály)

Bábák1       (FMSZGYEOK- Szülészeti és Nőgyógyászati Osztály)

Fecsegő-Tipegők  (Dunaújváros Szent Pantaleon Kórház-és Rendelőintézet- D. Csecsemő- és                                                                                                         Gyermekosztály)

A feladatok súlypontja ápolástani szituációk kivitelezése volt, de összetett reanimációs feladatok is voltak. A kikapcsolódást a játékos feladatok jelentették, keresztrejtvény, az orvoslás, ápolás nagyjainak felismerése, és az elmaradhatatlan activity.

A megyei döntő nyerteseként a Szívtiprók csapata vesz részt az országos megmérettetésen. Név szerint: Barna Kitti, Tóth Katalin, Molnár Csabáné, Szigeti Barbara.

A második helyen a Bábák 1 csapata -Bognár Beáta Nagy Gáborné, Somogyi Sára Réka, Tomesz Nóra (FMSZGYEOK- Szülészeti és Nőgyógyászati Osztály-  ) a harmadik helyen pedig a Móri Ezerjó együttese- Bartha Balázs, Balogh Emőke, Pesti Nóra, Raáb Anett (FMSZGYEOK - Móri Kórház és Rendelő intézet) végzett.

forrás: meszk.hu