Rekordszámú résztvevő

2017-10-27 19:50:00

Rekordszámú résztvevő, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

Közel 200 szakember vesz részt az idei Országos Gyermekdiabetológiai Konferencián. A szakmai szimpóziumot a Cukorbeteg Gyermekeket Támogató Egyesület és a Szent György Kórház szervezte a gyermekdiabetológia legkiválóbb képviselőinek, orvosok, szakápolók, dietetikusok, pszichológusok részvételével. Magyarországon és a világon is egyre több a cukorbeteg gyerek, sajnálatos tény, hogy leginkább az egy és ötéves kor közöttiek lettek sokan. A cukorbeteg gyermek szüleinek is rendkívül jól kell ismernie a betegségét, hogy a kezelésben aktívan részt tudjanak venni. Az előadások, szekciók témái között érdekes esetismertetések és a diabetológia aktualitásai szerepelnek, külön hangsúlyt kapnak az új kezelési lehetőségek, mint az elektronikus adatátvitel, a szenzorok, applikációk és a szakdolgozók gyakorlati tapasztalatai is.