Posztumusz díjat kapott a kórház egykori főnővére

2018-04-06 16:00:00

Vezetői és szakmai munkájáért posztumusz Dr. Berzsenyi Zoltán Díjat adományozott Kaszás Györgynének a Fejér Megyei Közgyűlés. A díjat özvegye, Kaszás György vette át a Megyenap keretében rendezett Díszünnepségen.

Kaszás Györgyné a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban dolgozott tragikus hirtelenséggel bekövetkezett haláláig, 2018-ig. Negyvenhárom évet töltött az egészségügy szolgálatában. A Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályon gyakorló ápolóként kezdte pályafutását, 1991-től szülésznőként, majd helyettes-főnővérként, 2007-től főnővérként dolgozott. Számos újszülött világra jöttét segítette, irányította a betegápolást, megalapozta a betegközpontú ápolást és a rendezvények szervezésében, a szakmai érdekvédelmi munkában is aktívan közreműködött.