Magyar Ápolók Napja

2018-02-18 10:25:00

Magyar Ápolók Napja, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

2014 óta ünnepeljük február 19-én, Kossuth Zsuzsanna születésének évfordulóján a Magyar Ápolók Napját. Kossuth Zsuzsanna, Kossuth Lajos húga, akit 1849 áprilisában nevezték ki a tábori kórházak főápolónőjévé. Szervező munkájának eredményeként három hónap alatt hetvenkét tábori kórházat létesített és biztosította, hogy önkéntes adományokból önként jelentkezők végezzék a sebesültek és betegek ápolását, ellátását. Az általa bevezetett betegápolási rendszer egész Európában egyedülálló volt.

A Magyar Ápolók Napja alkalmából ebben az évben is rendezvénnyel készül a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház.

Február 19-én, 9 órakor koszorúzás a kórház parkjában található Kossuth Zsuzsanna szobrnál, február 20-án, 9 órakor pedig tudományos emlékülés veszi kezdetét a Hotel Magyar Királyban.

fotó: Simon Erika (ökk)