Kitüntetést kapott Dr. Gervain Judit

2019-08-29 08:00:00

Kitüntetést kapott Dr. Gervain Judit, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

A Szent György Kórház vezető főorvosának munkásságának elismeréseként Magyarország köztársasági elnöke a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést adományozta.

Dr. Gervain Judit Batthyány-Strattmann László-díjas orvos, az I. Belgyógyászat Gasztroenterológia főorvosa, Gasztroenterológiai UH Laboratóriumának és Molekuláris Diagnosztikai Egyetemi Oktató Laboratóriumának vezető főorvosa. Több évtizedes tudományos munkája során szerzett, főként a hepatitisvírusos fertőzésekkel kapcsolatos kutatásaival, valamint a betegség országos szűrésével és kezelésével összefüggő tevékenységével érdemelte ki a nívós elismerést.

(fotó: fmkorhaz)