Folytatódik a sikeres együttműködés a Semmelweis Egyetemmel

2021-11-26 12:00:00

Folytatódik a sikeres együttműködés a Semmelweis Egyetemmel, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

A fiatal orvosok gyakorlati tudása szempontjából kiemelt jelentőségű, hogy minél több beteggel találkozzanak oktatásuk során.

Ezért is törekednek arra évek óta a felsőoktatási intézmények, hogy a kórházakkal együttműködve már a tanulóévek alatt szakemberek, szinte a frontvonalban képezhessék a hallgatókat. Fontos az a többlet ágyszám, amit a gyakorló intézmények adnak azért, hogy minden szakmának és nehézségi fokozatnak megfelelő esetet lássanak a hallgatók.

Ezért is öröm a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktatókórház számára, hogy a következő ciklusra is elnyerte a Semmelweis Egyetem pályázatán az Oktató Kórház címet.

Ennek értelmében az általános orvostudományi kar oktatókórházaként a fehérvári egészségügyi intézmény a jövőben  is helyet ad az itt tanuló orvostanhallgatóknak.