Csak mértékkel!

2017-12-28 16:00:00

Csak mértékkel!  , Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

Az ünnepek alatt, főként szilveszter éjjelén megnövekszik a forgalom a Sürgősségi osztályon. A tapasztalatok azt mutatják, az alkoholmérgezés ilyenkor jócskán ad munkát  az egészségügyben dolgozóknak. Az alkohol felszívódásának folyamata egyénenként változó.

Az alkohol felszívódást és bontást befolyásolja a máj állapota, gyógyszerszedés és gyomor teltsége is. A nők, a fiatalok, a nem rendszeres alkoholfogyasztók és az idősek  sokkal érzékenyebbnek az alkoholra. Míg a részegségnek csak kellemetlen tünetei lehetnek (szédülés, hányinger,széles alapú járás, elkent beszéd), addig az alkohol mérgezés súlyos következményekkel járhat. Veszélyeztetett állapotú, akit nem lehet ébreszteni, nem reagál; öntudatlanul hány, légútját nem védi. Ezek a betegek kórházi megfigyelést és ellátást igényelnek. A szakemberek azt tanácsolják, ne késlekedjünk, amint jelentkeznek a mérgezés tünetei hívjunk mentőt!