Búcsúzunk Dr. Jéhn Ákos Ádámtól

2018-11-05 09:49:00

Búcsúzunk Dr. Jéhn Ákos Ádámtól, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

Dr. Jéhn Ákos Ádám

1949.02.11-én Székesfehérváron dr. Jéhn Ferenc és Nagy Margit gyermekeként született, tekintélyes polgári családban nevelkedett.

Általános iskoláját Székesfehérváron a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában, a középiskolát a József Attila -ma Szent István Ciszterci- Gimnáziumban végezte.

1972-ben kötött házasságot, felesége dr.Ükös Mária radiológus. Gyermekeik Krisztina és Kata, akiktől 3 unokájuk született. Családja összes tagjára nagyon büszke volt, gyakran beszélt róluk, szívesen büszkélkedett velük.

1973-ban végzett a Pécsi Orvostudományi Egyetemen. A végzés után a Dombóvári Városi Kórház Sebészeti Osztályán kezdett dolgozni. Sebészetből, majd traumatológiából szerzett szakvizsgát.

1985.01.01-től került a Szent György Kórház állományába szakorvosként, kezdetben tényleges munkahelye a Videoton Sebészeti Szakrendelő volt . Ezen idő alatt németből felsőfokú, angolból középfokú nyelvvizsgát tett. Éles eszű, könnyen tanuló, új dolgok iránt fogékony szakember volt.

1995-től ténylegesen is a Traumatológiai Osztály orvosa lett.

Kovácsmester nagyapjától örökölt műszaki érzéke, kézügyessége, gyakorlatiassága nem csak barkács munkáiban, ház-, és lakás felújításaiban , műszer átalakításaiban kamatozott, hanem igazi kreatív traumatológussá is tette. Általános sebészeti jártasságának köszönhetően nem riadt vissza a hasi-, vagy mellkasi sérülések ellátásától sem. Mellkas-stabilizáló műtéteivel kórházunkban úttörőnek számított, ezekről szakmai kongresszusokon tartott előadásokban be is számolt.

Barátságos, közvetlen személyisége, udvariaskodó sallangoktól mentes kommunikációja kedveltségének egy-egy pillére volt. Szeretet-megnyilvánulásaiba belefért néha egy jókora hátbaverés is. Határozottsága, jó szervező készsége , probléma megoldó józan gondolkodása vezetői feladatokhoz juttatták.

2004.júniustól megbízottként a Traumatológiai Osztályt vezette. Emellett 2004.júliustól a Központi Műtő vezető főorvosi tisztségét is ellátta. 2009.04.01-től nyugdíjba ment, ekkor már a betegségei miatt több alkalommal is műtéteken esett át, de megbízási szerződéssel a műtő vezetői feladatokat a 2011-es tényleges nyugdíjba vonulásig még ellátta.

Munkássága elismeréseként Batthyány-Strattmann László Díjban és Berzsenyi Díjban részesült.

Tevékeny, gazdag életet élt, voltak még tervei, ambíciói. Hosszabb , szebb öregséget érdemelt volna, de életének utolsó szakaszát már a betegségek uralták, melyek egymást felerősítő hatásai következtében 2018.október 28-án elveszítettük Őt.

Tisztelt Főorvos Úr, kedves Ákos , emlékedet őrizve búcsúznak Tőled munkatársaid, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház közössége és meggyógyított betegeid.

fotó: fejér.hu