Ápolók Nemzetközi Napja és Ápolónők Világnapja

2022-05-12 13:55:00

Ápolók Nemzetközi Napja és Ápolónők Világnapja, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

Ünnepséget szervezett a Szent György Kórház. Május 12. ugyanis világszerte az Ápolók Nemzetközi Napja és az Ápolónők Világnapja, annak emlékére, hogy 1820-ban ezen a napon született Florence Nightingale brit ápolónő, aki a szakmát alapjaiban formálta át, hivatássá tette. Egészségügyi intézményünk a megemlékezésen túl elismerések átadásával szerette volna megköszönni munkatársaink áldozatos munkáját; valamint az 50 éve végzett ápolókat is köszöntöttük a jeles nap alkalmából.

Bencsikné Tihanyi Eleonóra az "Év Asszisztense", Simon Csilla Anikó az "Év Ápolója" díjat vehette át. "Tiszteletbeli Ápolóvá" Balogh Márton gazdasági igazgató avattuk idén.

Szeretettel gratulálunk Minden kedves kitüntetettnek!

Fotó: Pápai Barna