A lelket is gyógytják

2019-10-24 00:00:00

A lelket is gyógytják, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

Fennállásának huszadik évfordulóját ünnepli idén a Szent György Kórus. A kórház énekkara nívós hangversennyel ünnepelt a jeles alkalomból, a hangversenynek a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház adott otthont.

A Szent György Egyetemi Oktató Kórház kórusát 1999-ben alapították az intézmény dolgozói. Az orvosokból, asszisztensekből és a betegápolásban közvetlenül nem dolgozó szakemberekből álló énekkar tevékenyen részt vesz a város kulturális életében. Az énekkar karnagya Tóka Szabolcs orgonaművész és zenetanár. A kórus tagjai számos országos, vidéki és székesfehérvári egészségügyi konferencia megnyitóján, valamint jótékonysági esteken, rendezvényeken léptek már fel. A Szent György Napon, a Semmelweis Napon, az Ápolók Nemzetközi Napján és a Betegek Világnapján is számtalan koncertet adtak már, de szerepeltek Bécsben, a Kárpátaljai Borrendek Találkozóján, Székesfehérvár testvérvárosaiban és Kanadában is.

forrás: okkfehervar.hu

fotó: Nagy Norbert