Székesfehérvárra érkezett a Mobil kormányablak

2017-10-18 16:32:00

Székesfehérvárra érkezett a Mobil kormányablak, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ által működtetett Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) szolgáltatásait 2017. november 1-től vezetik be a kórházakban, a járóbeteg-és a háziorvosi ellátást nyújtóknál, valamint a gyógyszertárakban.

Az érintett intézmények dolgozóinak ahhoz, hogy elérjék az EESZT szolgáltatásait, szükségük lesz e-személyi igazolványra és kártyaolvasóra. Az érintettek nagy számára tekintettel a járási hivatalok minden segítséget megadnak annak érdekében, hogy az egészségügyi dolgozók az e-személyi igazolványt igényelhessék. Ezért október 10-én a Szent György Egyetemi Oktató Kórháznál volt a következő állomása a kormányhivatal Mobil kormányablak nevet viselő mozgó ügyfélszolgálatnak. Az, hogy helybe jött a kormányablak, a dolgozók feszített munkarendje mellett nagy segítség – emelte ki Dr. Csernavölgyi István. Fejér megyében egyébként a kórházi dolgozók közül 900 fő jogosult EESZT-belépésre. Az egészségügyi ágazatban induló EESZT informatikai rendszer a gördülékenyebb betegellátást fogja szolgálni. A lényege, hogy az egészségügyi dolgozók elektronikus úton tudják majd figyelemmel kísérni a betegutat. Az úgynevezett e-személyi igazolványt ezért kapják meg elsőként maguk az egészségügyi dolgozók még a november elsejei határidő előtt. Az e-recept bekerül a rendszerbe, így papír nélkül is kiválthatja gyógyszereit a beteg, sőt orvosa látja, kiváltotta-e, így nő a betegbiztonság. Emellett az e-beutaló is az ellátási rendszer áttekinthetőségét segíti, általa egyszerűbb lesz az időpont regisztrálás. A betegek e-profilja olyan paramétereket tartalmaz majd, amik nem vagy ritkán változnak (pl vércsoport, vele született betegség), ez a beteg életek megmentését szolgálja. A betegek dokumentációja november 1-től kerül bele a rendszerbe, mindenki digitális önrendelkezéssel, nyilatkozat tétellel szabályozhatja, milyen adatához mely egészségügyi dolgozó férhet hozzá. A regisztráció a rendszerbe természetesen nem kötelező, a papír alapú recept felírás továbbra is elérhető marad – tette hozzá végül dr. Csernavölgyi István.

(forrás: kormanyhivatal.hu)