„Életet adományozó kórház”

2019-04-12 14:30:00

„Életet adományozó kórház”, Szent György Kórház, Dr. Csermavölgyi István főigazgató

Újabb elismerésekben részesült a Szent György Kórház. Az Országos Vérellátó Szolgálat valamint a Magyar Kórházszövetség kitüntetését 2019. április 12-én vehette át Egerben, a szövetség XXXI. Kongresszusán, Dr. Csernavölgyi István, az egészségügyi intézmény főigazgatója és Szabó-Bakos Zoltánné, ápolási igazgató.

Az Országos Vérellátó Szolgálat fontosnak tartja a szervadományozással és szervátültetéssel kapcsolatos ismeretek széles körben történő terjesztését. Ezért hozták létre évekkel ezelőtt az „Életet adományozó kórház” díjat, melyet idén is a Magyar Kórházszövetség Kongresszusán adtak át három fekvőbeteg ellátó intézménynek, ahol egy év alatt a legnagyobb mértékben emelkedett a megvalósult szervdonációk száma. A 2018-as adatok alapján a fehérvári kórház lett az egyik díjazott.

A kórház vezetősége köszönetet mond az intézmény összes dolgozójának.